Конвеєрна стрічка — це основна частина стрічкового конвеєра, яка може одночасно виконувати навантажувальну та тягову функцію. Завдяки транспортерній стрічці можна ефективно організувати переміщення виробів з однієї стадії виробництва до іншого процесу. Конвеєрні стрічки активно використовуються в різних сферах промисловості, харчовій чи деревообробній галузях, в аеропортах та на складах.
З чого виготовляється конвеєрна стрічка?
Вибір матеріалу для виготовлення транспортерної стрічки залежить від багатьох факторів, серед яких — умови та сфери застосування. Найчастіше виробники використовують такі матеріали:
- Полівінілхлорид (ПВХ).
- Силікон.
- Поліолефін та інше.
Стрічки, які використовуються в харчовій промисловості, підлягають ряду додаткових вимог. Найкращим вибором для транспортування харчових продуктів стане стрічка з ПВХ, яка має жиростійку поверхню та доступну вартість. Полівінілхлорид має безліч особливостей, серед яких абсолютна безпека для здоров’я, довговічність та максимальна практичність.
Також, в залежності від матеріалу та технологічних особливостей, полотно може мати особливі властивості. Сюди відноситься самоочищаюче покриття, що відштовхує вологу і дрібні частинки, стійкість до жирних матеріалів, розмежування рідин або фільтрація вантажу.
Які особливості конструкції?
Практично всі види резинотканинних стрічок мають однакову конструкцію, яка відповідає певному ГОСТу і включає в себе:
- Тяговий сердечник. Основа стрічки, на якій розміщується тягове навантаження.
- Робочу та неробочу обкладку. Виконують роль елементів захисту.
- Резинові бортики. Запобігають можливому розшаруванню стрічки.
Сучасні конвеєрні стрічки мають конструкцію, яка найкраще підходить для транспортування вантажів у різному положенні. Для транспортування матеріалів під кутом використовують особливий вид полотна з рифленими стінками, а також лопатями.
Призначення конвеєрних стрічок
Конвеєрна стрічка — важлива частина конвеєра, яка має особливі властивості залежно від призначення. Серед широкого асортименту найчастіше виділяють:
- Загального призначення.
- Морозостійкі.
- Теплостійкі.
- Вогнестійкі (важкозаймисті).
- Харчові.
- Шевронні.
- Маслобензостійкі.
Щоб уникнути аварійних ситуацій на виробництві, слід підбирати стрічки для конвеєра з урахуванням умов експлуатації та виду вантажів. Для забезпечення оптимальних умов і дотримання всіх вимог виробництва варто також вибирати стрічки відповідно до їхніх характеристик і конструктивних особливостей.
Особливості вибору конвеєрних стрічок
Для підбору оптимального варіанту полотна варто враховувати безліч характеристик:
- Тяговий каркас.
- Тип стрічки.
- Кількість прокладок.
- Тип обкладки стрічки.
Каркас — це найважливіша частина конструкції конвеєрної стрічки. Він складається з кількох тягових прокладок і відповідає за здатність піднімати вантаж і гнучкість полотна. Особливості каркаса впливають на стійкість до пошкоджень, механічних і хімічних впливів, впливу погодних умов.
На даний момент стрічки для конвеєрів від різних компаній є оптимальним варіантом транспортування вантажів і продуктів у різних сферах промисловості. Актуальна вартість виробів, представлених на сайті РТИ Україна, обумовлена технічними характеристиками і конструктивними особливостями транспортних полотен.