Різні типи конвеєрних стрічок з’явилися ще в XVII столітті і з того часу активно використовувалися на різних масових виробництвах. Навіть найпростіша конструкція успішно виконувала основні завдання — спрощувала процес транспортування матеріалів і вантажів. Відповідно, підвищувався показник продуктивності на виробництві.
Сьогодні транспортерні стрічки також активно застосовуються в різних сферах і є невід’ємною частиною сучасного виробництва. Однак якість покращилася і збільшилася кількість доступних видів конвеєрних резинотканинних стрічок.
Види за областю застосування
Варіантів використання резинотканинних стрічок дуже багато: подача вантажів, продуктів, проміжна транспортування деталей, упаковка готової продукції, подача вантажів для відправки на склад. Залежно від області застосування, стрічки конвеєра поділяються на шість видів:
- Загального призначення. Цей вид використовується на виробництвах, де є потреба в транспортуванні кількох видів продукції. Транспортерна стрічка цього типу може бути створена з трьох марок гуми, а також мати відмінності в кількості та виді прошарків.
- Шахтного типу. Стрічки, створені з звичайної тканини і гуми, підходять для використання в суворих умовах на великій глибині.
- Теплостійкі. Активно застосовуються в металургійній промисловості, оскільки такі стрічки стійко переносять вплив високих температур.
- Морозостійкі. Необхідні для створення конвеєрів, які працюють при екстремально низьких температурах до -60°C. Також можливе калібрування виробу під легкий, середній або важкий режим роботи.
- Маслобензостійкі. Вироби типу МБС стійко переносять контакт з різними видами масел і пального. Чудово підходять для використання в агресивному середовищі або на хімічних виробництвах.
- Продовольчі. Цей тип стрічки створюється з поліуретану, полівінілхлориду або силікону, які безпечні для здоров’я та екологічні. Також таке виріб стійко переносить хімічні впливи і може використовуватися в умовах з температурою до +100°C.
- Модульні. Вироби цього типу — це не суцільне полотно, а кілька послідовно з’єднаних широких модулів. Створюються з пластиков, які можуть бути плоскими або рельєфними, а також з малюнком перфорації. Основна технічна особливість — покращене зчеплення з матеріалами, а також зручний підйом і спуск виробів по нахилених ділянках.
Види конвеєрних стрічок за матеріалом
Спочатку для створення стрічок використовувався натуральний матеріал — шкіра або тканина. Але з розвитком технологій почали застосовувати гуму, а зараз — набагато більше практичних матеріалів:
- Полівінілхлорид (ПВХ).
- Нейлон.
- Полиуретан (ПУ).
- Силікон.
- Тефлон.
- Поліпропілен.
- Бавовна.
- Поліетилен та інші.
Вибір залежить від призначення стрічки, адже кожен тип матеріалу має свої переваги та недоліки. Також обраний вами матеріал повинен підходити для експлуатації в певних умовах. Виробники постійно розширюють асортимент і впроваджують у виробництво більш технологічні види стрічок.
Види конвеєрних стрічок за структурою та типом поверхні
На українському ринку доступно безліч варіантів одношарових і багатошарових транспортуючих стрічок. Залежно від характеру поверхні вироби можуть бути гладкими, рельєфними або перфорованими.
Типи конвеєрних стрічок за довжиною і шириною
Основні характеристики та особливості асортименту конвеєрних стрічок регламентуються ТУ заводів-виробників, а також відповідними нормами ГОСТу. Ширина стрічки може коливатися від 100 до 3000 мм. За довжиною вироби поділяються на два ключових види:
- Відкриті стрічки. При установці стрічка відрізається від рулону потрібної довжини, а її краї зварюються або приєднуються спеціальними замками.
- Безкінечні стрічки. Це вид виробів, полотно яких рухається по колу, оскільки матеріал спочатку зварений в кільце.
Основні вимоги до різних видів транспортерних стрічок
Класифікація транспортуючих стрічок розроблена на основі врахування різних параметрів і характеристик. Але є ряд моментів і вимог, яким відповідають всі вироби, незалежно від виду:
- Стійкість до зносу та деформацій при постійному контакті з різними продуктами і деталями самого агрегата.
- Забезпечення стабільної швидкості переміщення стрічки без прослизання і заклинювання на роликах конвеєра.
- Високий (або низький) рівень зчеплення з вантажем для уникнення падіння (прилипания) з поверхні стрічки.
- Оптимальна гнучкість для покращеного контакту з шківами, а також мінімальний рівень зносу на ділянках згину.
Деякі вимоги формуються відповідно до умов експлуатації на конкретному підприємстві. Наприклад, на хімічних заводах важлива стійкість до впливу агресивних продуктів або до пошкодження виробів.
А для конвеєрів, що працюють у важкій промисловості, — стійкість до надмірних перепадів температур і опір ударам.
Ураховуючи всі відмінності та особливості — можливо підібрати підходящий тип конвеєрної стрічки для будь-якої сфери виробництва. Завдяки правильному варіанту вам гарантована оптимальна швидкість безперебійної роботи та практичність використання.